Uleiuri pentru motoare
Autoritate contractantă: COMPANIA NATIONALA DE TRANSPORT AL ENERGIEI ELECTRICE "TRANSELECTRICA" S.A.
„Uleiuri pentru motoare” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Energie & Apă, pentru Sector 3, județul București, de către COMPANIA NATIONALA DE TRANSPORT AL ENERGIEI ELECTRICE "TRANSELECTRICA" S.A.. Bugetul estimat este Max: RON 5,379.10. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 02 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
- Ulei 4T SAE 15W-40: - 80 litri; aspect: lichid limpede cu aspect uleios de culoare galbenă, densitate relativă la 15oC, kg/m3: 880, vâscozitate cinematică la 100oC: 12-14 mm2/sec, indice de vâscozitate, min: 130, punct de congelare: max -20oC, punct de inflamabilitate: min - 230oC, insolubil în apă.
- Ulei 2T LS+: - 40 litri; ulei semisintetic cu degajare redusă de fum, asigură protecție antigripare excelentă, aspect: lichid limpede cu aspect uleios de culoare albastru clar, punct de topire/punct de înghețare: nedeterminat, punct de fierbere >300oC(>572oF), densitate relativã la 15oC, g/cm3: 0,89, vâscozitate cinematicã la 100oC: 8,9 mm2/ms, vâscozitate cinematicã la 40oC:53,9 mm2/s, punct de aprindere >70oC, temperatura de autoaprindere >300oC, temperatura de descompunere >300oC, inflamabilitate arde dacã este aruncat în foc, pH materialul nu este solubil în apã, presiunea de vapori<0,01kPa, raport amestec utilaje 1:50 (2%) adică 20ml la 1 l benzină, ambalaj 1 litru +dozator de 140 ml.
- Ulei 2T HP: - 30 litri; ulei complet sintetic cu o capacitate excepționalã de ungere, cu emisii reduse de fum, aspect lichid limpede uleios, de culoare roșie, raport de amestec 1:50 (20 ml ulei la 1 litru de benzinã), punct de topire/de înghețare <24oC(temperatura de curgere), densitate relativã la 15oC, g/cm3:0,88, limita inferioarã de explozie 0,4 Vol -%, limita superioarã de explozie 6,5 Vol -%, punct de aprindere >300oC(>572oF), vâscozitate cinematicã la 40oC: 99 mm2/s,presiunea de vapori <0.01Kpa (20oC),compoziție chimicã: ulei mineral 90% cu grad ridicat de rafinare (IP 346DMSO extract <3%) baza 5.8-6.8 KOH/g.
Condiții referitoare la contract
Plata facturii se face cu OP în maxim 30 de zile de la data înregistrării facturii fiscale la achizitor şi recepţia produselor.
Condiții de participare
Livrarea gratuit in 1 lună la Transelectrica SA-STT Craiova, str. Târgului, nr. 21 bis, loc. Craiova.Marfa va fi însoțită de Aviz de Însoțire a Mărfii.
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut.
Informații suplimentare
Pe email la adresa: cosmin.roman@transelectrica.ro, telefon: +40 251307135 sau la fax: +40 251307108. Ofertele primite dupa data si ora limita nu vor fi luate in considerare. Ofertele trebuie sa fie valabile minim 30 de zile.Termenul limită de primire a ofertelor: 02.09.2026, ora 12.00 la Transelectrica SA-STT Craiova cu sediul în str. Brestei, nr. 5, Craiova.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 5,379.10
- Termen limită
- 02 septembrie 2026 (2 zile rămase)
- Locație
- Sector 3, București
- CPV
- 09211100-2 - Uleiuri pentru motoare
- Categorie
- Energie & Apă
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- ADV1546005
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.