BizzLink
Se încarcă...

Verificare si diagnoza stare tehnica a instalatiilor de detectie, semnalizare si alarmare incendiu din CTE Sud

Autoritate contractantă: Electrocentrale Bucuresti S.A.

„Verificare si diagnoza stare tehnica a instalatiilor de detectie, semnalizare si alarmare incendiu din CTE Sud” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru București, județul București, de către Electrocentrale Bucuresti S.A.. Bugetul estimat este Max: RON 9,800.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 10 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Verificare si diagnoza stare tehnica a instalatiilor de detectie, semnalizare si alarmare incendiu din CTE Sud
Detalii privind conditiile tehnice, conditiile de receptie etc. se regasesc in Caietul de sarcini disponibil pe site-ul www.elcen.ro in sectiunea Interes public/Achizitii/Achizitii publice/Anunțuri achiziții directe/2026

Condiții referitoare la contract

Modelul de contract propus de entitatea contractanta este disponibil pe site-ul www.elcen.ro in sectiunea : Interes public/Achizitii/Achizitii publice/Anunțuri achiziții directe/2026

Condiții de participare

Persoane juridice/fizice romane - Se va prezenta Certificat Constatator emis de Oficiul Registrului Comertului / Autorizatie de functionare / altele echivalente.. – document scanat transmis odata cu oferta
Persoane juridice/fizice straine - Se vor prezenta documente care dovedesc o forma de inregistrare / atestare ori apartenenta din punct de vedere profesional conforme legii tarii de rezidenta a operatorului economic – document scanat transmis odata cu oferta
Se solicita experienta similara: in prestarea serviciilor de proiectare si intretinere instalatii de detectie, semnalizare si alarmare incendiu in medii industriale.

Criterii de atribuire

Criteriul de atribuire este pretul cel mai scazut.
Criteriul de atribuire se aplica numai ofertelor care indeplinesc cerintele tehnice si comerciale impuse de entitatea contractanta.
Adjudecarea se va face pentru intreaga cantitate solicitata in Anexa 1 a Caietului de Sarcini. Nu se admit oferte partiale.

Informații suplimentare

1) Oferta se va transmite prin e-mail numai la adresa: oferte@elcen.ro, in caz contrar aceasta nu va fi luata in considerare. Email-ul va contine obligatoriu in subiect (titlu) cuvantul Oferta si codul ADV............................ al procedurii si va fi transmisa prin fisier atasat.

2) Subiectul mesajului : Oferta pentru - Verificare si diagnoza stare tehnica a instalatiilor de detectie, semnalizare si alarmare incendiu din CTE Sud, ADV.............

3) Oferta va cuprinde :
• Fisa de oferta completata corespunzator si semnata de persoana autorizata. – document scanat
• Obiectiuni la modelul de contract (daca este cazul) – document scanat.
• Documentele care dovedesc o forma de inregistrare (precizate la conditii de participare).

4) Documentatia de atribuire este disponibila pe site-ul www.elcen.ro in sectiunea Interes public/Achizitii publice/Anunțuri achiziții directe/2026

5) Raspunsurile la clarificari vor fi postate pe site-ul www.elcen.ro in sectiunea: Interes public/Achizitii Publice/Anunturi Achizitii directe/2026

6) Vor fi respinse ofertele depuse de operatori economici care se vor afla in situatiile descrise la art.180 alin.1 lit.g) din Legea nr.99/2016 precum si in situatia descrisa la art.150 alin.1 din HG nr.394/2016, care au refuzat nemotivat semnarea contractului ulterior comunicarii rezultatului procedurii.
7) Data limita până la care se pot solicita clarificari: 04.09.2026
8) Operatorii economici indică şi dovedesc în cuprinsul ofertei care informaţii din propunerea tehnică şi/sau fundamentări/justificări de preţ/cost sunt confidenţiale - detalii pe site-ul ELCEN

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 9,800.00
Termen limită
10 septembrie 2026 (9 zile rămase)
Locație
București, București
CPV
50413200-5 - Servicii de reparare și de întreținere a echipamentului de stingere a incendiilor
Categorie
Instalații & Reparații
Publicată pe
02 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546425
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Servicii
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 02 septembrie 2026

Instalații & Reparații în București

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.